Právě vyšlo

Oprava autoskla

27. 5. 2013, 12:47 | Diskuze (0)


Autosklo Praha 3

27. 5. 2013, 12:46 | Diskuze (0)


Autoskla Praha 5

27. 5. 2013, 12:45 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: autosklocz.cz/autosklo » Scelování autoskel
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Při výměně čelního skla
vyluxování Vašeho vozidla
a vyčištění klimatizace za 100 Kč
Zavoláme Vám

Scelování autoskel

Scelování autoskel

27. 5. 2013, 12:46

Pokud nám nějaký ten kamínek poškodí čelní sklo auta, nemusíme je vždy vyměnit. Scelení autoskla je alternativou celkové výměny, pokud poškození není velké. Nemusíme nikam jezdit, přijede k nám technik a vše opraví na místě.

Scelování autoskel

Pokud dojde k poškození čelního skla a majitel vozu je smluvním partnerem pojišťoven, nebývá to žádná tragedie. V rámci pojistného plnění lze totiž vyměnit autosklo na účet pojišťovny. Většina prasklin vzniklých od letícího kamene je však technicky opravitelná, pokud prasklina není v zorném poli řidiče nebo v okraji skla. Je to rychlejší a pohodlnější.

Chytrá alternativa

K opravě praskliny při scelování autoskla je třeba odsát vzduch z dutiny praskliny a nahradit jej speciální pryskyřicí, která má index lomu světla stejný jako sklo. Prasklina nesmí být v zorném poli řidiče, nesmí být v průměru větší než 10 cm a nesmí být v okraji skla. Praskliny mohou mít podobu očka, paprsku nebo pavoučka. Takové poškození je opravitelné. Potom se vše překryje folií a nanese pryskyřice. Opravou dojde k obnovení původní pevnosti čelního skla a k významnému zlepšení optických vlastností v místě původního poškození.

Technik dokáže prasklinu opravit během jedné hodiny a jen těžko poznáme, kde prasklina byla. Opravu samotného poškození – praskliny na čelním skle lze také uplatnit u pojišťovny. Pojišťovna proplácí celou částku za opravu, tedy bez nutnosti hradit případnou spoluúčast. Důvodů proč zvolit scelení autoskla je celá řada. Především je to levnější než výměna celého čelního skla, je to i rychlejší – technik opravu zvládne během hodiny. Odpadá riziko, že při výměně skla dojde k poškození karoserie.

Jaká autoskla lze opravit?

Opravit lze jakákoli dvouvrstvá automobilová čelní skla. Nezáleží na tom, zda se jedná o sklo čiré, tónované, vyhřívané či reflexní.
Po opravě je původní prasklina pouhým okem neviditelná, avšak v závislosti na tvaru původní praskliny zanechává tato technologie optické stopy. Z tohoto důvodu se neprovádí opravy prasklin v zorném poli řidiče.
Zobrazení: 182527 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Podobné články