Právě vyšlo

Leštění autoskel

27. 5. 2013, 12:47 | Diskuze (0)


Tónování autoskel

27. 5. 2013, 12:49 | Diskuze (0)


Autosklo zdarma

27. 5. 2013, 12:47 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: autosklocz.cz/autosklo » Oprava autoskel
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Při výměně čelního skla
vyluxování Vašeho vozidla
a vyčištění klimatizace za 100 Kč
Zavoláme Vám

Oprava autoskel

Oprava autoskel

27. 5. 2013, 12:43

Mnoho z nás se bohužel občas se svým autem dostane do nepříjemné situace jako je ťuknutí, srážka nebo může dojít např. v důsledku vandalismu k poškrábání či prasknutí skla. Nemusí se jednat o velká poškození, ale tyto situace je potřeba řešit.

Oprava autoskel

Při poškození čelního skla může policista udělit pokutu až do výše 10 tisíc korun a odebrat až 5 bodů. Navíc na čelní sklo se umisťuje dálniční známka, která by při poškození tohoto skla mohla být neplatná.

Oprava versus výměna

Častým důvodem opravy skla je poničení skla dopadem kamene. Oprava skla se může provést u bodových prasklin zhruba do velikosti 4 cm a u podélných prasklin až do velikosti 6 cm, problém s opravou může nastat, jestliže prasklina vede až do okraje skla. Oprava autoskla probíhá tak, že z praskliny je odsát vzduch a poté je prasklina vyplněna speciální látkou, která má lomivost stejnou jako sklo. Opravou sklo opět nabude na pevnosti a stabilitě.

Výhody oprav autoskel

Oprava autoskla je ve srovnání s celkovou výměnou rychlejší a levnější. Je možné ji provést v případě potřeby i v terénu. Při výměně skla je naproti tomu riziko, že při vyřezávání původního skla dojde k drobnému poškození interiéru i karoserie vozidla. A že při nalepení nového skla nebude toto sklo 100 procentně přiléhat a vzniknou tak malé netěsnosti. Je ale pravda, že každá oprava skla zanechá drobné stopy, co se optiky týče.

Co vše je možné opravit

Jestliže máte prasklinu na skle již delší dobu a navíc je prasklina znečištěná, nevadí, i takové praskliny je možné opravit. Uvnitř praskliny se také mohou vyskytovat černé tečky, což jsou bublinky vzduchu. Po správně provedené opravě, tedy po odsátí vzduchu, by měly tyto tečky zmizet. Běžně se opravují dvouvrstvá skla, bez ohledu na to, zda jsou ještě nějak speciálně upravena, např. tónována.

Zobrazení: 173397 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Podobné články
  • Oprava autoskel Praha

    27. 5. 2013, 12:48 | Diskuze (0)

    Potřebujete opravit autoskla? Ano, je to hned. Odražený kamínek protijedoucím autem nebo drobná nehoda při parkování před vaším domem. Jak vybrat ten správný servis, kterému opravu autoskel svěřit? Aneb rychle, levně a bez starostí?

  • Oprava autoskel

    27. 5. 2013, 12:43 | Diskuze (0)

    Mnoho z nás se bohužel občas se svým autem dostane do nepříjemné situace jako je ťuknutí, srážka nebo může dojít např. v důsledku vandalismu k poškrábání či prasknutí skla. Nemusí se jednat o velká poškození, ale tyto situace je potřeba řešit.